Kia da küçük SUV segmentinde

Son yıllarda giderek büyüyen küçük SUV pazarına bir katkı da Kia'dan geldi.

Kia da küçük SUV segmentinde
HABERİN GALERİSİ
Kia Niro

Kia Niro

Güney Kore merkezli üreticilerden Kia'nın 2013 Frankfurt otomobil fuarında sergilediği etkileyici konsept Niro, aynı isimle seri üretime alındı. Görünümü daha sade bir hal alan modelin tanıtılan ilk seçeneği hibrit motorlu.

Otomobilin farlarını çamurlukların üzerine kadar çeken Kia, siyah renkli ön panjuru genişletebildiği kadar genişletmiş. Kenarlarında hava girişlerine yer verilen ön tampon sportif duruş sunarken 18 inç çaplı jantlar yan bölümün en sportif noktaları.

Gövdesinin alt kısmında, çamurlukları da içerisine alan siyah koruma kullanılan aracın arka kısmı çok daha köşeli bir yapıya sahip. Siyah renkli spoiler ve LED stopların yanında çıkıntı yapmayan tampon ve difüzör görünümlü koruma bulunurken geri vites lambaları da tamponun köşelerine alınmış.

Modern fakat sade görünümlü bir iç mekan sunan Niro'nun gösterge tablosunda büyük bir dijital ekran görülebilirken üç kollu direksiyon simidi üzerinde kumanda düğmeleri yer alıyor. Dokunmatik ekranla birlikte orta konsolda kullanılan diğer kumanda elemanları son dönem Kia modellerin kullanılanlarla aynı. Deri döşeme ve metal pedal seti de donanıma eklenmiş.

İlk olarak hibrit seçeneği tanıtılan Niro'nun 1.6 litre hacimli benzinli motoru, elektrik motoruyla birleşince karma kullanımda 150 beygir güç, 265 Nm tork üretebiliyor.

Güncelleme Tarihi: 16 Şubat 2016, 11:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER