Jaguar’ın Roadster’i F-type V-6 S

Dünyanın en prestijli otomobilleri arasında gösterilen Jaguar’ın 2014 modeli Jaguar F-type V-6 S Roadster’i bu yazımızda sizin için inceledik.

Jaguar’ın Roadster’i F-type V-6 S

Dünyanın en prestijli otomobilleri arasında gösterilen Jaguar’ın 2014 modeli Jaguar F-type V-6 S Roadster’i bu yazımızda sizin için inceledik. Öncelikle aracın bir hız ve güç canavarı olduğunu söylemek mümkün. Tam 380 beygir gücüne sahip olan bir motor bulunduran otomobil, 1000 devirde 220 lb-ft’lik bir torka sahip. Bu inanılmaz gücü kontrol etmek için ise bilgisayar yardımı ile motoru yönlendirebilmektesiniz. 2014 Jaguar F-type V-6 S Roadstar 8 ileri otomatik vitese sahiptir ve vitesi dilerseniz direksiyon üzerinde bulunan mandallar yardımıyla değiştirebilmektesiniz. Vites mandallarının direksiyonda bulunması özellikle dinamik bir sürüş için olmazsa olmazlardan. Araç 3.31:1’lik bir dişli oranına sahip ve bu sayede bu aracı kullanırken yüksek hızlara çıkmak çok fazla zamanınızı almıyor. Bu yeni Roadstar ile 100 km’ye 4.7 saniyede çıkabilmek mümkün.

Araca dinamik bir süspansiyon eklenmiş ve bu sayede elektronik kontrole sahip. Fakat araçta baris bir şekilde belli olan bir ses problemi mevcut. Araç rolantide olsa bile, ses baris bir şekilde içeriye girebilmekte. Gaza basıldığında ise ses kesik kesik ortaya çıkmakta ve yüksek hızlarda özellikle de lastiklerden kaynaklı olarak artmaktadır. Aracın fren pedal lastikleri oldukça hassas. Bu konuda ilk başlarda biraz alıştırma yapmak şart. Bunun yanında aracın hidrolik direksiyonu oldukça uygun ağırlıkta ve hızda. Araçta çift bölgeli iklim kontrolü yardımıyla hem sıcak ülkelerde hem de soğuk ülkelerde kullanabilmek oldukça kolay. Aracın full paketinin satış fiyatı ise 91,228 dolar olarak belirlenmiş.

Güncelleme Tarihi: 03 Haziran 2014, 08:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER