Jaguar Project 7

Özel ve şık tasarımlarıyla dikkat çeken lüks otomobil markalarından olan Jaguar’ın yeni modeli tanıtıldı. Firma bu yeni modele Project 7 ismini vermiş.

Jaguar Project 7
HABERİN GALERİSİ
Jaguar Project 7 Concept

Jaguar Project 7 Concept

Özel ve şık tasarımlarıyla dikkat çeken lüks otomobil markalarından olan Jaguar’ın yeni modeli tanıtıldı. Firma bu yeni modele Project 7 ismini vermiş. Aracın dünyada sınırlı sayıda üretileceğini açıklayan şirket daha şimdiden pek çok siparişin alındığının da altını çizdi. Otomobil roadstar özelliği göstermekle birlikte F- Type temellerine oturtularak üretilmiş.

Otomobile genel olarak baktığımızda F- Type ile neredeyse aynı özelliklere sahip olduğunu görebilmek mümkün. Fakat ince detaylara dikkat ettiğimizde ise aracın daha geniş bir havalandırmaya sahip olduğunu ve özellikle dikkat çeken ön tamponunun karbon fiber splitter ile kaplandığını görebilmek mümkün. Bunun yanında araca göz alıcı siyah jantlar eklenmiş. Yan etekler diğer modele göre biraz daha kısaltılarak daha sportif bir görünüş yakalanmaya çalışılmış.

Aracın arka kısmına baktığımızda ise bagaj kapağının üzerindeki kamburu fark etmek mümkün. Egzoz sistemi 4 çıkışa sahip olan araçta, fren diskleri ise karbon seramikten yapılmış. Aracın dış görünümünün genel olarak oldukça büyük bir işçilik gösterilerek hazırlandığını söylemek mümkün.

Aracın iç kısmına bakacak olursak aslında F- Type’dan farklı olarak göze çarpan büyük detayların bulunmadığını söyleyebiliriz. Aracın motoru hakkında henüz net bir açıklama yapılmadı ve bu konuda söylenenler şu an için sadece bir dedikodudan ibaret. Bu söylentilerden en kuvvetli olanı ise aracın 550 beygir gücüne sahip 5 litrelik bir motora sahip olacağı.
Güncelleme Tarihi: 25 Haziran 2014, 10:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER