Infinity, elektrikli araç üretecek

Infinity markası elektrikle çalışan hybrit otomobiller üretmek için hazırlıklara başladı.

Infinity, elektrikli araç üretecek

Dünyanın en prestijli otomobil markaları elektrikli araba ya da hybrit otomobil üretimine yatırım yapmaya başlayalı çok oldu. 2005 yılından beri başta Mercedes, BMW, Audi gibi Avrupa markaları olmak üzere otomobil devleri elektrikli araçlar için kolları sıvamış durumda. Japon markalarının bir süredir ciddi AR-GE yatırımları yaptığı elektrikli araç teknolojisi ve hybrit motorlar, dünyanın geleceğe dair umudu. Zira petrolün savaşlar, çevre kirliliği gibi oldukça yıkıcı etkisi düşünülürse elektrikli ulaşımın küresel bir ferahlık yaratma misyonu da var.

Elektrikle çalışan spor otomobil üretme hevesiyle yola çıkan markalardan biri de İnfinity. Emerg-E, LE modelleri ile elektrikli otomobil denemeleri yapan marka şimdi hybrit spor otomobil üretmek istiyor. Bu amaçla hem güçlü performans, hem şık tasarım hem de ekonomik ve çevreci yakıt tüketimi optimizasyonunu oldukça başarılı bir zemine oturtmak niyetinde olan İnfinity, hummalı bir çalışma içinde.

Merkanın CEO’su Roland Kurueger, tüm bu nitelikleri en iyi şekilde karşılayacak ve performansından söz ettirecek bir otomobil üzerinde çalıştıklarının bilgisini veriyor. 1989 yılında Kuzey Amerika’da kurulan İnfinity markası, consept araçlarıyla tanınıyor. Son yıllarda hem Avrupa’da hem de Amerika’da artan Hybrit araba merakına cevap vermek ve değişen motor teknolojilerine yatırmak yapmak üzere bir performans otomobilini elektrikle çalışacak şekilde geliştirmek istiyor.

Güncelleme Tarihi: 02 Şubat 2017, 15:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER