Yeni Model Hyundai Nexo ve Özellikleri

Hyundai'nin yakıt hücresi aracı, daha geniş menzil ve yeni sürücü yardımı teknolojisi ile donatılmış durumda ve Tucson FCEV'den sonra hidrojen ile çalışan otomobil özelliğini taşıyor.

Yeni Model Hyundai Nexo ve Özellikleri

 Pazartesi günü CES'de açıklanan Nexo, Kuzey Amerika, Avrupa ve Asya'nın bir bölümünde belirli bir müşterilerin kullanabileceği, kitlesel olarak üretilen bir hidrojenle çalışan araçta Hyundai'nin ilk denemesi olan Tucson FCEV'in bıraktığı alanı aldı. Nexo, mevcut Tucson kompakt SUV ile aynı oranlarda iken kendi platformunda oturuyor ve Hyundai, güç aktarma organları ve yakıt tanklarının daha iyi paketlenmesine ve ağırlık azalmasına izin verdiğini söylüyor. Bu daha fazla yolcu alanı, daha iyi aerodinamik ve geliştirilmiş hızlanma ve verimlilik sağlar.

Hyundai, Tucson FCEV ile kıyaslandığında Nexo'nun yüzde 20 daha iyi 0-60 mil / saat hızına sahip olduğunu ve eski arabadan yüzde 25 daha yüksek bir hız aldığını iddia ediyor. 0-60 mil / saat 9,5 saniyeye indi ve elbette bu performans seviyesi, yakıt doldurmak için beş dakika boyunca bir hidrojen doldurma istasyonunda durmanız gerekmeden önce bir dizi 370 mil sağlar.

Hyundai ayrıca yeni sürücü yardım teknolojilerinin bazılarını başlatmak için Nexo'yu kullanıyor. Uzak Akıllı Park Yardımcısı, araçlarda veya bir uygulamayla bir düğmeye basarak sürücüleri park etmelerini veya park yerlerini almalarını sağlar; Nexo, sınırlı bir mesafe için yarı bağımsız olarak hareket eder.

Hyundai ayrıca Nexo modeline bir şerit takibi ve Otoyol Sürüş Asistanı sunarak aracın başka bir aracı takip etmesine gerek kalmadan şeridine 90 mph'lık mesafede kalmasını sağlar. Hyundai, sürüş asistanının, gerekirse otomatik olarak hızı ayarlamak için sensörleri ve harita verilerini kullandığını söylüyor. Ancak şeritleri aktif olarak değiştirmek ya da park etmek için kör nokta monitörü için geniş açılı bir kamera geleneksel aynalar tarafından görülemeyen alanları kapsıyor.

Hyundai, Nexo'nun bu yılın başlarında belirli pazarlarda satışa sunulacağını söyledi. Şirket daha önce California'da Tucson FCEV ve 11 Avrupa ülkesinde, Avustralya ve Güney Kore'de bulunan ix35 Yakıt Pilini pazarladı. 

Nexo ayrıca 2025 yılına kadar Hyundai'nin global olarak piyasaya çıkacak 18 çevre dostu modelinden biri.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER