Hyundai İoniq Teknik Özellikleri

Hyundai'nin yeni çıkarmış olduğu model olan "İONİQ" daha iddialı ve dikkat çekici özellikleriyle rakiplerinin karşısına çıktı. Tek paket olarak sunulan Hyundai İoniq'in fiyatı ve özellikleri belli oldu.

Hyundai İoniq Teknik Özellikleri

Hyundai İoniq'i rakiplerinden ayıran en önemli özelliği iki motora sahip olması. Bunlardan biri elektrikli motor ve benzinli motorun bulunması. İoniq'i kullanırken 40 km hıza kadar aracı şarj edebiliyorsunuz daha da hızlanmaya başladığınız zaman araç; charge, eco ve power olmak üzere 3 kategoride aşama aşama hızlanıyor ve kendisini benzinli motora alıyor. Bu özellik şehir içinde oldukça uygun ve tasarruflu bir durum. Araç, yedek güç gerektiren durumda bile elektrikli motoru devre dışı bırakmadan benzinli motoru aktifleştirebliyor. Bu iki motor birbirinden bağımsız olarak çalışır ve frene basıldıktan sonra araç üretilen enerjiyi depolayabilmektedir. 

Bir diğer özelliği ise aracın geniş, çevreci ve oldukça düşük bir oranda yakıt yakıyor olması artı bir durumdur. Bu durum, araç sürücülerinin şehir içi kullanımına en uygun modeldir.  Hyundai, İoniq modelini 123 bin TL'den satışa sunmaktadır.TEKNİK ÖZELLİKLER

Maksimum Hız: 185 km/saat
Maksimum Tork: 147/4.000
Hızlanma (0 – 100km/sn): 11.1
Şanzıman Tipi: 6  İleri Çift Kavramalı DCT Şanzıman
Ön Tekerlek Ölçüleri: 225 45 R17
Arka Tekerlek Ölçüleri: 225 45 R17

YAKIT TÜKETİMİ

Şehir içi: 3.9
Şehir dışı: 3.9
Ortalama: 3.9 

Güncelleme Tarihi: 20 Ekim 2017, 10:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER