Hyundai Intrado Türkiye'de üretilecek!

i20 ve i10’un ardından Türkiye’de 2015 yılında 3’ncü model üretimine hazırlanan Koreli Hyundai, bu modelin ipuçlarını Cenevre’de verdi.

Hyundai Intrado Türkiye'de üretilecek!
 Fuarda sergilenen Intrado isimli konseptin İzmit’te üretilecek küçük SUV’un öncüsü olduğu belirtildi.

KORELİ otomotiv devi Hyundai’nin Başkan Yardımcısı ve Avrupa CEO’su Alan Rushforth, Türkiye’deki fabrikalarının üretiminden çok memnun olduklarını belirterek, İzmit’te üretilecek 3’üncü model hakkında ipuçları verdi.


Cenevre fuarında görüştüğümüz Rushforth, sergiledikleri Intrado isimli konseptin Avrupa’da piyasaya sunacakları küçük SUV modelinin öncüsü olduğunu, bu aracın üretim yeri konusunda ise sona gelindiğini kaydetti. Hyundai yetkilileri daha önce yaptıkları açıklamalarda Türkiye’de üretilecek üçüncü modelin B sınıfında SUV olacağını belirtmişlerdi.

I10 BÜYÜK AVANTAJ

Cenevre fuarında sorularımızı yanıtlayan Alan Rushforth şunları söyledi: “Özellikle İzmit’te üretilen yeni i10 modelinin Avrupa talebi oldukça iyi gidiyor. Talep artışına bağlı olarak üretimde de önemli bir yükselme bekliyoruz.

Hyundai Intrado resimleri için tıklayın>>

Avrupa pazarında yaşanan küçük sınıf rekabetinde i10 modeli bizi elimizi güçlendirdi ve bize çok önemli deneyim kazandırdı. Cenevre’de rakiplerimiz Avrupa’da pazara sunacakları yeni küçük modelleri tanıtıyorlar. Ama bunların satışa sunulması 6 ayı bulacak. Ocakta piyasa sunduğumuz i10’un bu konuda büyük avantajı var.”

BUNUN BİR KANITI

İzmit’te halen i20 ve i10 modellerini ürettiklerini, üçüncü bir model için de çalışmalar yaptıklarını vurgulayan Rusforth, “Küçük SUV, crossover sınıfında bir otomobili pazara sunmak için çalışmalar yapıyoruz. Bu otomobilin nerede üretileceğine dair kararda son aşamaya geldik. Cenevre’de sergilediğimiz Intrado konsepti de bunun bir kanıtı” diye konuştu. Hyundai Assan Yönetim Kurulu Başkanı Ali Kibar da fabrikanın mevcut kapasitesinin 215 bin adet olduğunu söyleyerek, “Üçüncü bir modelle 300 bine yükselebilmemiz mümkün” dedi.
Güncelleme Tarihi: 09 Mart 2014, 23:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER