2015 Hyundai i20 Coupe

Geçtiğimiz ay yeni nesil beş kapılı hatchback i20′nin ilk fotoğraflarını gösteren Hyundai, şimdi de modelin en sportif üç kapılı versiyonunu ortaya çıkardı.

2015 Hyundai i20 Coupe

 İlk çizim fotoğraflarından da anlaşılacağı üzere, eskisine göre çok daha dinamik bir görüntüye kavuşan 2015 Hyundai i20 Coupe, özellikle genç kullanıcıları gözüne kestirecek.

Yeni nesil i20 ailesinin en yeni üyesi olan üç kapılı model, sportif tasarımıyla dikkat çekmeye hazırlanıyor. Hyundai’nin Almanya, Rüsselsheim’daki tasarım stüdyolarında dizayn edilen 2015 Hyundai i20 Coupe, İzmit’teki Hyundai Assan Fabrikası’nda beş kapılı kardeşiyle birlikte üretilerek tüm Avrupa’ya ihraç edilecek. Hyundai’nin Avrupa’daki gelişimini simgeleyen Yeni i20, böylelikle hem ailelere, hem de spor otomobilleri benimseyen genç kullanıcılara farklı duygularla hitap edecek.

Beş kapılı versiyonda sunulan yenilikleri 2015 Hyundai i20 Coupe’ye de aktaran Hyundai, pratik kullanım ile eğlenceli sürüş özelliklerini bir araya getiriyor. Kendine özgü sportif bir karaktere sahip olan araç şık tasarımıyla da ayrıcalıklı tarzını perçinleyecek.

2015 Hyundai i20 Coupe, beş kapılı kardeşinden daha keskin ve eğimli arka kısımla ayrılıyor. Aynı zamanda daha sportif bir tavan spoyleri bulunan otomobil, sade ve şık bir yapıya sahip olacak. Beş kapılı Yeni i20′ye göre daha uzun bir kaputu ve daha sert köşeleri olan aracın güçlü duruşunu simgeleyen bir diğer kısımsa tamponları ve LED stop lambaları.

2015 Hyundai i20 Coupe’nin dünya prömiyeri, beş kapılı versiyonla birlikte 2014 Paris Otomobil Fuarı’nda gerçekleştirilecek.

Kaynak:tcb
Güncelleme Tarihi: 07 Eylül 2014, 13:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER