Rahmi Koç Mustang Cabrio sipariş etti

Koç Holding Şeref Başkanı Rahmi Koç, her yıl olduğu gibi yine Cenevre Motor Show’daydı. Koç’un favori otomobili Avrupa’da satışına başlanacak olan Mustang’di. Koç, şimdiden Mustang Cabrio modelini sipariş etti.

Rahmi Koç  Mustang Cabrio sipariş etti
FORD Otosan Yönetim Kurulu Başkanı ve Koç Holding Yönetim Kurulu Üyesi Ali Koç, piyasada yaşanan son gelişmelere rağmen Türkiye ekonomisinin güçlü olduğunu belirterek, “6 ay öncesine baktığınız zaman basketbol tabiriyle Türkiye adeta bir ‘Dream Team’di (Rüya Takımı). Borsa uçuyor, Türk Lirası değerli, faizler düşüyor. Şu an piyasada yaşanan düzeltme normal” dedi. Öte yandan Cenevre Fuarı'na katılan Koç Holding Şeref Başkanı Rahmi Koç, kendisine Mustang Cabrio modelini sipariş etti.

Cenevre Motor Show’da sorularımız yanıtlayan Ali Koç, Türkiye’nin tüm dünyayı kasıp kavuran 2008 krizden bile etkilenmediğini, ekonominin sağlam temellere sahip olduğunu vurguladı. Koç, şunları kaydetti: ”Türkiye çok büyük potansiyele sahip. 12 yıldır çok şükür her şey çok iyi gidiyordu. Şu an piyasalardaki düzeltmeyi normal karşılıyorum. İlerisi için de ümitliyim.”

Rahmi Koç’un Mustang resimleri için tıklayın>>

Ali Koç, Avrupa’daki canlanmanın Ford Otosan için önemli olduğunu belirterek, “Bu yıl yaptığımız yatırımlarını meyvelerini toplamaya başlıyoruz. Yeni Transit’i 1 hafta evvel pazara sunduk. Mayıs’ta yepyeni bir segment yaratacak Courier’i lanse edeceğiz. Geçen yıl 3.8 milyar dolarla ihracat rekoru kırdık. 2014’te iç pazar zorlu geçecek ancak ihracat pozitif görünüyor. Avrupa krizden çıktıkça Ford Otosan kazanacak” dedi.
 

2015'te Türkiye yollarına çıkacak olan Mustang, 1964’ten bu yana yaklaşık 9 milyon adet satıldı. Fastback ve Convertible versiyonları bulunacak yeni Mustang’te, sürüş dinamikleri ve süspansiyon sistemi Avrupa’ya uyarlandı. Yeni Mustang, 5.0 lt V8 (426 HP) ve 2.3 lt (309 HP) turbo motor seçeneklerine sahip olacak. Her iki motorda da standart 6 ileri manuel vites bulunacak. Ancak istenirse, direksiyondan da kumanda edilebilen 6 ileri otomatik şanzımanla satın alınabilecek.
Güncelleme Tarihi: 09 Mart 2014, 23:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER