OGD, Türkiye'de Yılın Otomobilini Seçiyor

Önceden bilgilerini paylaştığımız "Türkiye'de Yılın Otomobili" seçimlerine az kaldı. Otomotiv Gazetecileri Derneği (OGD) üyeleri, finale kalan beş otomobili denemek için Intercity İstanbul Park'ta buluştular.

OGD, Türkiye'de Yılın Otomobilini Seçiyor

 Finale kalan 7 model; BMW 5-Serisi, Ford Fiesta, Hyundai Ioniq, Peugeot 5008, Skoda Kodiaq, Volkswagen Polo ve Volvo XC60'dan ikişer örneğinin gün boyu jüri üyesi gazetecilerin kullanımına sunulduğu test sürüşü programının öncesinde aday modellerin temsilcileri 5 dakikalık özel sunumlarını gerçekleştirdi.


 Intercity Istanbul Park 'paddock' alanında hazırlanan özel hızlanma, slalom ve frenleme testlerini kapsayan parkurun devamında dünya standartlarında zorlayıcı virajları ve iniş çıkışlarıyla tasarlanan Istanbul Park pisttinde de sürüş imkanı bulan jüri üyesi gazeteciler, 16 Nisan'a kadar ikinci oylama öncesi son bir kez tüm modelleri bir arada karşılaştırma imkanı buldu. 
En fazla puan alan finalist, Türkiye'de Yılın Otomobili seçilecek. Birincinin açıklanacağı Gala Gecesi ise 17 Nisan tarihinde gerçekleştirilecek. 
Birinci seçilen marka, Yılın Otomobili logosunu bir yıl boyunca basın bülteni ve reklamlarında kullanabilecek. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER