Mercedes-Benz S Serisi Cabriolet

Mercedes'in amiral gemisi yeni gövde seçeneğine kavuştu. Markanın uzun süredir sunduğu ilk büyük cabriolet modeli olan S Serisi Cabriolet sabit tavanlı kardeşinde olduğu gibi lüksü sportiflikle birleştirmeyi başarmış.

Gövde tasarımında sürpriz bulunmayan otomobil yüzünü S Serisi Coupé'den alırken arkada da bu modelin izlerini görmek mümkün. Üç katlı kumaş tavanı dört farklı renkte ısmarlanabilen aracın bu bölümü açılıp kapanmasını yaklaşık 20 saniyede tamamlarken işlem 60 km/s sürate kadar gerçekleştirebiliyor.

İç mekanı da büyük ölçüde Coupé kardeşinden alınan aracın donanımında ısıtmalı koltuklar, direksiyon simidi ve kol dayanakları bulunurken AIRSCARF sayesinde tavanın konumundan bağımsız olarak yolcular seviyesinde sıcaklık istenilen seviyede tutulabiliyor. AIR BALANCE donanımıysa iç mekanda farklı kokular almak isteyenlere hitap ediyor.

Giriş modeli S500 Cabriolet'de çift turbo beslemeye sahip 4.7 litre hacimli v8 motor kullanan otomobil 455 beygir güç, 700 Nm tork üretebiliyor. 9 ileri vitesli otomatik şanzıman bu otomobilin standart donanımında.

İkinci seçeneği S63 AMG olan seride bu modelin 5.5 litre hacimli, çift turbo beslemeli v8 motoru 585 beygir güç, 900 Nm tork üretiyor. Dört tekerlekten çekiş sistemine sahip versiyonu 0'dan 100 km/s sürate 3.9 saniyede ulaşabilen otomobilin maksimum süratiyse diğer motor seçeneğinde olduğu gibi 250 km/s'te sınırlandırılmış.

Video

Güncelleme Tarihi: 08 Eylül 2015, 08:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER