Haziran Ayı Sürücüler İçin Sıkıntılı Geçti

Geçtiğimiz ay özellikle sürücüler için oldukça sıkıntılı geçti. Yapılan açıklamalarda Özellikle İstanbul’da yapılan trafik denetimlerinde toplamda 47 bin 396 sürücüye trafik cezası kesildiği belirtildi. Bu cezalardan 8 bin 661’i emniyet şeritleri ihlalinden, 3 bin 889 ceza ise aşırı hızdan olduğu belirtildi.

Haziran Ayı Sürücüler İçin Sıkıntılı Geçti

Geçtiğimiz ay özellikle sürücüler için oldukça sıkıntılı geçti. Yapılan açıklamalarda Özellikle İstanbul’da yapılan trafik denetimlerinde toplamda 47 bin 396 sürücüye trafik cezası kesildiği belirtildi. Bu cezalardan 8 bin 661’i emniyet şeritleri ihlalinden, 3 bin 889 ceza ise aşırı hızdan olduğu belirtildi. Trafik akarken kesilen cezalar kadar, trafik halinde olmayan park halindeki sürücülere de oldukça yüklü miktarlarda cezalar kesildi. Yaklaşık olarak 10 bin 216 araca yanlış yere park ettiği gerekçesiyle cezai işlem uygulandı.

Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü’nün internet sitesinden yaptığı açıklamada yaklaşık 6 günlük süre içerisinde 9 ile 15 Haziran arasında yapılan denetimlerde ceza sayısında bir artış olduğu belirtildi. Bu süre zarfında bu kadar fazla cezanın kesilmesini ve bu kadar trafik ihlalinin olmasının sebebi ise tatil zamanının gelmesine bağlandı. Özellikle ilk ve ortaöğretimlerin tatile girmesiyle birlikte vatandaşlar bir an önce tatillerini geçirecekleri yerlere gitmeye çalışırken trafik kurallarını da ihlal ettiler.

Neyse ki bu trafik ihlalleri bu 7 gün içerisinde her hangi bir ölümlü kaza getirmedi. Fakat yaşanan kazalarda bu tarihler arasında toplamda 267 kişi yaralandı ve bu yaralananların 189’u da ağır yaralı olarak hastaneye kaldırıldı. Kazalar sırasında 180 adet aracın da hasar kaydı oluştuğu belirtildi. Önümüzdeki günlerde kazaların daha da artabileceği uyarısında bulunan uzmanlar bunun için vatandaşları özel olarak uyardı.

Güncelleme Tarihi: 25 Haziran 2014, 04:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER