Erdoğan UBER için ‘O iş bitti’ dedi!

Son zamanlarda ülkemizde çok ciddi tartışmalara yol açan UBER için son noktayı Cumhurbaşkanı Erdoğan koydu. Katıldığı bir iftar programında konuşan Erdoğan UBER için “O iş bitti. Artık böyle bir şey yok” dedi.

Erdoğan UBER için ‘O iş bitti’ dedi!

Ülkemizde UBER için yaşanan son tartışmalardan sonra bir açıklama da Cumhurbaşkanı Erdoğan‘dan geldi. Türkiye Özel Halk Otobüsleri Birliği’nin İstanbul Yenikapı’da düzenlenen iftar programında konuşan Erdoğan, UBER için “Bir de UBER diye bir şey çıkmış. Artık böyle bir şey yok. Avrupa’da varmış. Bana ne Avrupa’dan. Bu konuyla ilgili olarak sayın Vali bütün yetki sizde. Kusura bakmasınlar bunların üzerine trafik gidecek ve gereğini yapacak. Çünkü biz taksilerimizin hakkını birilerine yediremeyiz. İşini iyi yapan, düzgün yapan, yolcusuna değer veren her zaman kazanır.” dedi.

UBER için çalışanların belgelerine el konulabilecek!

En son Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe giren yeni uygulamaya göre, UBER ve benzeri korsan taşımacılık yapan tüm uygulamalara yasak getirilmişti. Bu uygulama ile birlikte bu tarz korsan taşımacılık yapanların belgelerine el konulabilecekti.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından Karayolu Taşıma Yönetmeliği‘nde yapılan bu değişikliğe göre; korsan taşımacılığı ilk kez yapanlara öncelikle uyarı verilecek. Bu ihlalin tekrar gerçekleştirilmesi durumunda ise belge iptali ve 2 yıl trafikten men cezası verilecek.

Taksiciler ve UBER için çalışan firmalar arasında çok şiddetli kavgalara varan bu anlaşmazlık durumu için son nokta artık koyuldu. Bakalım bu haberlerden sonra ülkemizde UBER’in son durumu ne olacak?

Güncelleme Tarihi: 02 Haziran 2018, 14:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER