Detroit Otomobil Fuarı'nda Şimşek McQueen rüzgarı

Çocukların olduğu kadar büyüklerinde çok sevdiği Şimşek McQueen grafik olmaktan çıkıp gerçek bir otomobil oldu. Detroit Fuarı'nda yer alan Şimşek McQueen büyük markaları geride bırakacak bir ilgi gördü.

Detroit Otomobil Fuarı'nda Şimşek McQueen rüzgarı

Sinema filmi olan Arabalar serisinin baş karakterlerinden biri olan Şimşek McQueen şimdiye kadar beyaz perde de izleyici ile buluşuyordu. Pixar ve Lasseter tarafından gerçek bir araba haline getirilen McQueen fuarda büyük ilgi gördü. Sadece çocukların değil büyüklerinde çok sevdiği Şimşek McQueen için serinin üreticisi  John Lasseter animasyonun 2001 yılında bir fuarda aklına geldiğini ve kendisinin tam bir araba tutkunu olduğunu belirtti. 8-22 Ocak tarihleri arasında sürecek olan Detroit Otomobil Fuarı'nda en az BMW, Mercedes ve Audi kadar ilgi görenlerden biri de Şimşek McQueen oldu.
 
GERÇEK BOYUTLU MCQUEEN
İlk olarak 2006 yılında seyirci karşısına çıkan Şimşek McQueen ilerleyen günlerde filmin üçüncü serisi olan Arabalar 3 ile izleyiciyle buluşacak. Fakat bunun öncesinde Detroit'te olan McQueen için filmin yapımcısı Jay Shuster ve kreatif direktörü Jay Ward "İnsanlar tasarımlarımızın yalnızca bilgisayardan yapıldığını zannediyor fakat işin aslı öyle değil." dedi. Kağıt üzerinde de çok fazla çizim yaptıklarını belirten Ward bu çizimleri olabildiğince çabuk bir şekilde maddeleştirdiklerini bunun için de kil kullandıklarını açıkladı. Fuar'a gelen konukların çok ilgisini çeken araç filmdeki özelliklerini birebir taşıyor.


 
MCQUEEN VE STORM
Arabalar 3 filmi için de açıklama yapan Jay Ward McQueen'in emektar bir yarış otomobili olduğunu söyledi. Bundan sonrasında ise seriye güçlü ve modern bir aracı canlandıracak olan kadın karakter Storm katıldı. Seriye farklı karakter olarak bir de Crus Ramirez'in katıldığını söyleyen Ward sözlerine şu cümlelerle devam etti ve "Bu filmde, McQueen’i Jackson Storm ile rekabete hazırlayacak güçlü bir kadın karakter istiyorduk. Bir yarış otomobili olmayan ancak bir eğitmen olabilecek bir otomobil tasarımına ihtiyacımız vardı. Elimizde bir McQueen vardı. Yuvarlak ve akıcı bir tasarıma sahipti. Bu yüzden Storm’u köşeli ve keskin yapmalıydık. McQueen ve Storm arasındaki farklılıkları görebilirsiniz. Mesela Storm yere daha yakın." dedi. Arabalar 3'te Şimşek McQueen kaza geçirdikten sonra eski gücüne kavuşamayacağını ve yarışçı olamayacağını düşünüyor. Yarış  teknisyeni olan Cruz Ramirez ise McQueen'i yarışlara geri döndürmek için çaba gösteriyor.
 
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER