Bu Habere İnanamayacaksınız

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte insanları hayretler içerisinde bırakan icatlar da bir bir sıralanmakta. Bu icatlara bir yenisi daha çok yakın bir zamanda eklenmişti. Dünyada Hoover Bike olarak bilinen bu muhteşem araç Luke Skywalker ile özdeşleşmiş durumda.

Bu Habere İnanamayacaksınız
Teknolojinin gelişmesiyle birlikte insanları hayretler içerisinde bırakan icatlar da bir bir sıralanmakta. Bu icatlara bir yenisi daha çok yakın bir zamanda eklenmişti. Dünyada Hoover Bike olarak bilinen bu muhteşem araç Luke Skywalker ile özdeşleşmiş durumda. Aracı yapan firma tarafından yapılan bir açıklamaya göre seri üretime geçilecek ve tüm dünyadaki kullanıcıların hizmetine sunulacak. Firma 2017 yılı içerisinde bu aracı piyasaya çıkaracak. Şimdilik araç için düşünülen etiket fiyatı ise 85 bin dolar civarında.

Özellikle bilim kurgu filmlerinde görmeye aşina olduğumuz araçlar hızlı bir şekilde yaşantımıza konuk olmaya başladı. Özellikle ABD sınırları içerisinde çalışmalar yapmakta olan Aerofex şirketi yaptığı çalışmalar sonucu ortaya çıkardığı araca Aero-X adını vermiş. Bu aracı 2017 yılında kullanıcılarına sunacak olan şirket, aracı iki kişilik olarak planlamış. Araç hareket halinde iken yerden 3.7 metre yükseklikte bulunacak ve yaklaşık olarak saatte 72 km hıza çıkabilecek. Test aşamasında olan araçla şu an için 140 kiloya kadar taşınabilmekte. Şirket ilk müşterilerinin siparişlerini daha şimdiden almaya başladı.

Güncelleme Tarihi: 17 Haziran 2014, 01:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER