Bir gecede 52 otomobil dağıttı

Türkiye'nin otomasyon sisteminde kendi markasıyla robot üreten Makel, bir gecede tam 52 otomobil dağıttı.

Bir gecede 52 otomobil dağıttı
Milyonlarca ev ve işyerinin kullandığı elektrik anahtarları markası Makel düzenlediği moral gecesinde Mercedes ve Ford marka 52 otomobili, talihli bayilerine dağıttı. Makel bu etkinlikle Türkiye'de tek çekilişte en çok otomobil dağıtan şirket olma unvanını kazandı.

BAYİLERİNE HEM MORAL HEM OTOMOBİL 

Makel Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Necati Çalışkan, 35 yıllık bir geçmişe sahip olan şirketin birçok dönüm noktalarından geçerek bu günlere geldiğini söyledi. 1987 yılından itibaren Makel markasıyla  ürünleri üretmeye başladıklarını belirten Necati Çalışkan, 'Krizleri başarı ile hep birlikte aşarak geliştik" dedi.

DAHA ÇOK TASARRUF YAPALIM

Necati Çalışkan konuşmasında şunları söyledi; "2014 yılında da ekonomi kırılgan olma durumu  serecektir. Bu açıdan yatay büyümelere dikkat etmeli, tasarruf yapmalı ve dövizle borçlanmayı en aza indirmeliyiz. İnşaat sektörünün 2013 yılını yüzde 7 büyüme ile kapatmasının beklendiğini belirten Çalışkan, inşaat sektöründe yaşanan büyümenin, Türkiye’nin büyümesinden, yaklaşık iki kat daha fazla olduğunu söyledi. 
İnşaat sektörünün toplam yıllık gelir vergisi içerisindeki oranının 2004 yılında yüzde 3,1 seviyesinden 6 kat artarak yüzde18,3 seviyelerine geldiğini belirten Makel Yönetim Kurulu Başkanı Necati Çalışkan konuşmasına şöyle devam etti :

SEÇİMLER EKONOMİYE HAREKET GETİRİR

"2014 yılında kentsel dönüşüm projeleri ile sektörümüzün daha da aktif olacağına inanıyorum. Bu yıl sonuna kadar konut satış rakamının 1 milyona yaklaşacağı düşünülmektedir. Bu yılın 2. yarısından itibaren konut kredisi faizleri 0,65’ten 0,85’e yükselmesine rağmen konut talebi artmaya devam etti. Türkiye’de her zaman sorulan bir soru var: Her taraf ev doldu, her taraf yeni inşaat doldu, bu evleri kim alacak? Ülkemizin konut stoğu 100 milyar lira, yani yaklaşık 50 milyar dolar seviyesinde. Bu da Gayrisafi hasılanın yüzde 5,5 -6 ‘ sına gelmektedir. Amerika’da meşhur mortgage krizi patladığında, bu oran yüzde 110’u geçmişti. Dolayısı ile ülkemizde mevcut oranlarla yakın zamanda balon riskinden bahsetmek mümkün değil. 2014 yılında iyimser bir tahmin var. Tahminler 2013 yılına göre daha olumlu ve güzel geçeceğini gösteriyor. 
Bildiğiniz üzere, 2014 yılı seçim yılı olacak.  Belediye seçimleri ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ekonomimize hareket getirerek, faydalı olacağına inanıyorum" dedi. Makel Hakkında:
1977 yılında elektrik malzemeleri sektöründe faaliyetine başlayan Makel Şirketler Grubu, 1987 yılından itibaren elektrik anahtar ve prizleri ile başladığı yolculukta bugün grup priz, devre kesici, sigorta kutuları, sayaç ve reaktif güç kontrol rölesi ürünlerini yelpazesine eklemiş ve kalitesine güvenerek ürünlerini Makel markası ile yurtiçi ve yurtdışı pazarlarda tüketicilerin kullanımına sunmaktadır.

MAKEL Üretim Tesisleri, İstanbul B.Çekmece`de 45,000 m2 alan üzerinde faaliyet göstermekte, günümüzün en ileri otomasyon makineleri ve teknolojilerini kullanarak, üretimini gerçekleştirmektedir. MAKEL, alanında Türkiye`nin en modern ve teknolojisi ile donatılmış kalite laboratuarı ile yurtiçi ve yurtdışı standartların üzerinde bir kalite anlayışı ile çalışmaktadır. TSE, Almanya`da VDE, Gohst, Kema Keur, Tuv gibi bir çok ürün kalite sertifikalarının yanı sıra sağlığa ve çevreye saygılı ürünü gösteren CE işaretini taşıyan ürünler üreten MAKEL, TSE ve DQS tarafından onaylanan ISO 9001:2008 kalite sistem belgesine de sahiptir. Nitelikli insan gücüne yaptığı yatırımlar, çalışanlarına sağladığı sosyal imkânlar ve çalışanlarının kendilerini sürekli geliştirmeleri için eğitimlerine verdiği destekle MAKEL, başarıya ulaşmak için en önemli etkenin insan olduğunun bilincindedir.
Güncelleme Tarihi: 20 Ocak 2014, 16:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER