Bill Ford’dan Koç’a Övgüler

Dünyaca ünlü otomobil markası olan Ford’un başkanı Bill Ford, Koç grubu için önemli açıklamalar yaptı. Ford, Türkiye’de yaptıkları yatırımların en büyük nedenleri arasında Koç Grubunun olduğunu belirtti.

Bill Ford’dan Koç’a Övgüler

 Dünyaca ünlü otomobil markası olan Ford’un başkanı Bill Ford, Koç grubu için önemli açıklamalar yaptı. Ford, Türkiye’de yaptıkları yatırımların en büyük nedenleri arasında Koç Grubunun olduğunu belirtti. Ford’un Türkiye’de ürettiği yeni ticari araçlarından olan Courier’in tanıtımı geçtiğimiz günlerde Kocaeli Yeniköy’de yapılmıştı. Sadece bu otomobil için özel olarak yapılan fabrikanın açılışında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte açılışa katılan Bill Ford, Başbakanın yerli otomobil isteğine, zaten şu an hazırda Ford Cargo ile bu işlemin yapıldığını söyledi. Bu otomobilde tamamen yerli teknolojinin ve ürünlerin kullanıldığını açıklayan Ford, fakat buna rağmen yeni bir otomobil markası yapılması için olacak çalışmalarda yer alacaklarını belirtti.

86 yıldır Türkiye’ye yatırım yaptıklarını söyleyen Ford, bu yatırımların ana sebebinin Koç Grubuyla olan ikili ilişkiler olduğunu söyledi. Şirket bir çok ülkede ortaklara sahip olsa da en büyük gelişmeyi Türkiye’de Koç gurubu ile yaptı. Özellikle ülkemizi bir ticari araç üssü yapmaya kararlı olan şirket, yeni çıkaracağı Ford Courier’i de sadece ülkemiz sınırlarında üretecek.

Dünyanın ilk deniz aşırı yatırım şirketi olduklarından bahseden Bill Ford, Türkiye’de bulunan Pazar büyüklüğünün, istikrarın ve ihracat kapasitesinin ülkemize yatırım yapmalarında çok etkili olduğunu söyledi. Türkiye’de olan biten her şey şirket yetkililerine Koç gurubu tarafından aktarılmakta. Bunun yanında ülkemize yapılacak yatırımların kararının verilmesinde en büyük etken hiç kuşkusuz yine Koç Grubu olmakta. 

Güncelleme Tarihi: 03 Haziran 2014, 08:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER