Benzin ve motorinde indirim var!

Uluslararası piyasalarda petrol fiyatlarında yaşan düşüş ve içeride kurlardaki gevşeme akaryakıt fiyatlarını olumlu etkiliyor.

Benzin ve motorinde indirim var!
 EPDK, bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere motorin ve benzinde bir indirim daha yaptı.
Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu’nun tavan fiyat kararı çerçevesinde bugün gece 00.00’den itibaren motorinlerin litresi 4 kuruş indirimle 4.30 TL, benzinlerin litre fiyatı 4 kuruş indirimle 4.96 TL tavan fiyattan satılacak. 
 
Tavan fiyat uygulamasının başladığı 15 günlük süre zarfında katkılı motorinde litrede 39, motorinde 29, benzinde 13 kuruş indirim oldu.
 
Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu’nun tavan fiyat uygulanmasına yönelik kararı 21 Mart tarihli Resmi Gazete’de yayımlanmıştı. Bu kapsamda 22 Mart 2014 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere her hafta Salı ve Cuma günleri ürün CIF fiyatı ve döviz kuru gibi unsurlardaki değişimler dikkate alınarak oluşan yeni tavan fiyatlar il bazında hesaplanarak o gece saat 00.00’den itibaren uygulanmak üzere ilan ediliyor.

Aşağıdaki tabloda, en büyük pazar payına sahip 8 adet dağıtıcı şirketin İstanbul Avrupa Yakası fiyatları baz alınarak tavan fiyat uygulamasının başladığı tarihten bugüne ürünlerin bayi satış fiyatlarındaki değişim gösteriliyor.
Güncelleme Tarihi: 05 Nisan 2014, 02:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER