Araç Sahiplerinin Dikkatine

Araçlarını muayene ettirecek olan araç sahipleri eğer yanlış adreste randevu alırlarsa 13 TL ile 20 TL arasında ücret ödemek mecburiyetinde kalacaklar.

Araç Sahiplerinin Dikkatine
 Araçlarını muayene ettirecek olan araç sahipleri eğer yanlış adreste randevu alırlarsa 13 TL ile 20 TL arasında ücret ödemek mecburiyetinde kalacaklar. TÜVTÜRK Türkiye çapında araç muayene hizmeti veren bir kuruluş ve bu kuruluşun internet sitesi üzerinden ücretsiz bir şekilde araç muayene randevusu alınabilmekte. Fakat internet üzerinden bu konuda arama yapan araç sahipleri eğer başka siteler üzerinden bu işlemleri gerçekleştirmeye kalkarlarsa, ücret ödemek zorunda kalmaktalar. Araç muayene randevusu almak isteyen kişilerin ilk önce www.tuvturk.com.tr adresine girmeleri gerekmekte. Çünkü bu adres aracılığıyla alınan muayene randevuları ücretsizdir. Bunun yanında 0 850 222 88 88 numaralı telefon ile de ücretsiz olarak randevu alınabilmekte. Bu numara üzerinden yapılan görüşmeler sadece yurt içi fatura tarifesi üzerinden ücretlendirilmektedir.

Belirttiğimiz yollardan değil de diğer internet siteleri aracılığıyla randevu almak isteyen kişiler ise kredi kartlarını kullanarak siteye ödeme yapmak zorunda kalıyor. Bu siteler üzerinden yapacağınız randevulara ödeyeceğiniz ücretler ise 13 ile 20 TL arasında değişkenlik göstermektedir.

TÜVTÜRK’ün Genel Müdürü olan Kemal Ören bu konuda bir açıklama yaparak araç sahiplerine bu konuda tek yetkili kuruluşun kendileri olduklarını belirtti ve başka kanallar aracılığıyla ücretli bir şekilde randevu almamalarını tavsiye etti. Bir gün içerisinde yaklaşık olarak 30 bin araca muayene hizmeti sunan TÜVTÜRK A.Ş, 10 binden fazla araca da egzoz emisyon ölçümü yaptı.
Güncelleme Tarihi: 27 Mayıs 2014, 21:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER