2017 yılı otomobilleri çok konuşulacak

Teknolojik donanımları ve yaptıkları yeniliklerle 2017 yılı otomobilleri yine çok konuşulacak. CES 2017 ve Detroit Otomobil Fuarı'nda markalar birbiri ile yarışıyor.

2017 yılı otomobilleri çok konuşulacak

Her yıl milyonlarca araç yeni ürettikleri modeller ve teknolojik donanımları ile kullanıcının dikkatini çekmeyi planlıyor. Başlayan  CES 2017 Fuarı ve Detroit Otomobil Fuarı ile bu bu yıl da bütün markalar fuardaki yerini aldı. Son teknoloji sistemleri ile BMW, Audi, Mercedes, Hyundai ve Toyota gibi markalar fuarda en çok dikkat çeken markalardan oldu.
 
FARADAY FUTURE CAZİBESİ
Geçtiğimiz yıl da CES Fuarı kapsamında tanıtılan elektrikli araç Faraday Future bu yılda son versiyonu ile Fuar'da yerini aldı. Tam 1000 beygir gücünde olan araç saatte 320 km'ye kadar çıkabiliyor bunun yanı sıra 0 km'den 100'km'ye çıkması ise yalnızca 3 saniye sürüyor. Oldukça görkemli olan araç cazibesi ile herkesi kendine çekmeyi başarıyor.
 
FİAT 124 SPİDER
İki kişilik sportif tarzı ile 2017 yılı otomobilleri arasında Fiat 124 Spider'da yer alıyor. Hız severlerin karşı koyamayacağı bir güce sahip olan araç tam 170 beygir ve 1.400 litre turbo benzinli olacak. Aracın Avrupa satış fiyatının ise yaklaşık olarak 25.000 Euro olması bekleniyor.
 
BMW
BMW ise araç içlerindeki tasarımı ile dikkat çekmeyi başardı. Dokunmatik ekran içerisinde parmaklarla kontrol eden kayan yüzen ekran bulunduran marka HoloActive Touch sistemi ile kullanıcılara yeni bir konsept hazırlamayı amaçlıyor.
 
MERCEDES
Paris Motor Show'da Concept EQ'yu tanıtan şirket 2019 yılında bu aracı kullanıcılarla buluşturmayı planlıyor. Concept EQ modeli gösterge tablosu ile büyüyen 24 inç ekrana ve şarj başına 498 km gidebilme özelliğine sahip. Sadece bu araç ile sınırlı kalmayan Mercedes Vision Van modeli ile de dikkat çekiyor. Vision Van elektrikli ve şarj başına270 km gidebiliyor. Teslimat kamyonu olan Vision Van'ın üstünde drone'lar bulunuyor.
 
HYUNDAİ IONIQ
Hyundai markası CES 2017 Fuarı'nda konsept aracı ile görücüye çıkıyor. Üstün gücenlik özellikleri ve ilginç sensörleri ile Hyundai IONIQ modeli sürücüsüz araçlar arasında yer alıyor. Normal bir araç gibi gözükse de çok farklı olan IONIQ'de sürücüyü hem sesli hem de görsel olarak uyaran Akıllı Hız Kontrol Sistemi, Acil Fren Sistemi, Aktif Şerit Takip Asistanı ve Şerit Takip Uyarı Sistemi bulunuyor.
 
2017 yılının diğer iddalı araçları ise
FIAT EYE
PEUGEOT HONEY-B
BUICK CENTURION CONCEPT
LAMBORGHINI GALLARDO CONCEPT S
AUDI QUATTRO CONCEPT
LAMBORGHINI ESTOQUE
SCION FR-S
MERCEDES-BENZ SLS AMG E-CELL
MAZDA RX-9
LOTUS HOT WHEELS
AUDI LOCUS
LAMBORGHINI MIURA CONCEPT
GENERAL MOTORS FIREBIRD 1
FORD NUCLEON
FORD PROBE
ALFA ROMEO CAIMANO
FERRARI 512 S MODULO
ITALDESIGN AZTEC
FORD GT90
BMW GINA
VOLKSWAGEN AQUA
BUICK Y-JOB
HOLDEN MONARO COUPE 60
PEUGEOT ONYX
ASTON MARTIN AMV 10
CORVETTE STINGRAY CONCEPT
MAZDA FURAI
MERCEDES-BENZ C111
JAGUAR E-TYPE
MASERATI BIRDCAGE
VOLKSWAGEN I.D. CONCEPT
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER