Ford Falcon XR6 ve XR8 Sprint - Güç ve Stil

Ford yeni Falcon XR6 ve XR8 Sprint modellerini duyurmuş bulunmakta. Bu güç ve stil vaat eden modeller, yeni özellikleriyle bizleri şaşırtmış durumda.

Ford Falcon XR6 ve XR8 Sprint - Güç ve Stil

Ford özel tür Falcon XR6 ve XR8 detaylarını, güçlendirilmiş performansı ve özgün stiliyle duyurdu. Yeni özellikleriyle şaşırtan Ford Falcon XR6 ve XR8'den toplamda 1400 tane üretildi.

Mükemmel Ford Falcon güç farkı

En önemli haber ise kaputun altındakilerden geliyor. XR6 Sprint süperşarjlı 4 litrelik düz 6lı motorundan aldığı 6000rpm'de 325kW ve 576Nm 2750rpm sayesinde en güçlü 6-silindirli fabrika üretimi Falcon olarak karşımıza geliyor. Bu yetmezmiş gibi, aşırı besleme fonksiyonu ile dışa verimi kısa süreliğine 370kW ve 650Nm'ye ulaşıyor.

Daha fazla hırıltı arayanlara XR8 Sprint Ford'un 5 litrelik süperşarjlı V8'ini de besliyor.

Yeni XR6 ve XR8 özellikleri şaşırtıyor

Yukarıda belirtilen özellikleri Ford'un en son Ford Performans Aracı F6'dan daha güçlü kılıyor, ama güçlendirilen XR8 le GTF arasında boşluk bırakıyor. XR6 iç soğutucusunu, süperşarjını ve injektörlerini F6'dan alıyor ama buna karşın özgün düşük hava kutusu, yeni daha büyük bir içe alım sistemi ve motora özgün kalibrasyon ve şanzıman içeriyor.

XR6 modelleri Ford'un 6-hız otomatiğiyle gelirken, XR8 Sprint 6-hız manuel ve 6-hız otomatik seçeneklerini sunuyor.

Ford Falcon Sprint modelleri gözlere hitap ediyor

Sprint modelleri görsel olarak normal XR modellerinden düşük pul paketi, 48 santimetrelik siyah kaplamalı tekerleriyle, altın kaplı Brembo fren kaliperleri, siyah arka kanatlarıyla, ön ve arka korumalarındaki Sprint markalamalarıyla değişiklik gösteriyor.

Ford Falcon XR8 Sprint siyaha boyanmış tavan ve siyah aynalandırmaya sahip. Yukarıda gördüğünüz fotoğraf Ford'un yayınladığı tek XR8 fotoğrafıdır.

Deri ve lüx süet koltuk kaplamalrı Sprint nakışına sahip. Bunların yanı sıra kromatik dikiz aynası, yüksek kalite ses sistemi, özgün vites çevresi ve iki kısımlı sıcaklık kontrolü içeren bir araç. 

Fiyatlandırması yurt dışında çok uçlarda değil


XR6 Sprint'in fiyatlandırması 54,990 amerikan dolarından başlıyor ve yol masraflarıyla XR6 otomatiğe karşın 9300 dolarlık bir zıplama oluyor. XR8 Sprint ise 59,990 dolardan başlıyor ve otomatiği 62,190 dolara çıkıyor.

Güncelleme Tarihi: 07 Aralık 2017, 13:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER