CES 2017 Fuarı başlıyor

Merakla beklenen ve 5 Ocak'ta kapılarını açacak olan Consumer Electronics Show 2017 için ön tanıtım açıklamaları yapıldı. Birçok teknolojik gelişmenin ve üstün özellikli araçların yer alacağı CES 2017'de Faraday Future'da yer alıyor.

CES 2017 Fuarı başlıyor

Las Vegas'ta düzenlenen ve teknoloji meraklılarını bir araya getirecek olan CES 2017 fuarı 5 Ocak'ta kapılarını açıyor. Birbirinden iddalı otomobillerin görücüye çıkacağı fuarda Fiat, Ford, BMW, Mercedes gibi markalar da yer alacak. Teknolojinin gelişmesiyle değişen otomobil sektöründe elektrikli ve sürücüsüz araçlar da yerini alacak. İlk kez CES Fuarı'nda tanıtılacak olan araçlardan bazıları şimdiden büyük yankı uyandırdı.

FARADAY FUTURE'DA CES 2017'DE
Geleceğin araçlarından biri olarak tabir edilen ve FF91 olarak da bilinen Faraday Future'da fuarda yer alacak. Tam 1050 beygir gücünde olan araç  0 km'den 100 km sürate sadece 2.39 saniyede çıkabiliyor. Fuarda sipariş de verilebilecek olan Faraday tek şarj ile 700 km yol gidebiliyor. Faraday Future sahibi olmak isteyenler 5.000 dolar depozito yatırdıktan sonra 2018 yılında araçlarına sahip olabilecek.

BİRBİRİNDEN İDDALI ARAÇLAR
Fuarda yaklaşık dokuz otomobil üreticisi ve on bir katmanlı araç tedarikçisi ve birçok araç ile birlikte teknoloji konferansı yapılacak. Ford markası  Fusion Hibrid özerk aracını, BMW HoloActive Touch sistemini, Fiat Chrysler 2017 Pacifica'yı tanıtacak.  Sadece aracı ile sınırlı kalmayan Ford bilgi ve eğlence sistemi olan SYNC için gelecek projelerini aktaracak. BMW  ise parmak hareketleriyle kontrol edilen, sanal bir kayan yüzen olarak tabir edilen araç iç mekan sistemi ile dikkatleri üzerine çekmeyi planlıyor. Fiat markası da Chrysler Pacifica için konferans düzenleyecek ve Waymo için 100 adet üretilen sürücüsüz aracını tanıtacak.

HYUNDAİ VE MERCEDES'DE FUARDA
Fuarda Hyundai de sürüş prototipini sergileyecek ve bu prototipin normal bir araç gibi görünmesine rağmen  kendi kendine çalışan üzerindeki gizli sensörleri tanıtacak. Daha önce düzenlenen LA Auto Show'da Loniq modelini tanıtan şirket iki tane olan araçlarını CES'de görücüye çıkaracak. Mercedes markası fuarda Vision Van modelinin üst düzey özelliklerini de tanıtacak. Vision Van elektrikli bir menzile sahip ve şarj başına 168 milden oluşuyor. Gelişen teknoloji ile ön plana çıkan elektrikli araçlardan bir diğeri de Mercedes EQ modelinin elektrikli SUV'sını sunacak. Bu aracını 2019 yılında piyasaya çıakrtmayı düşünen Mercedes araç için üretime yakın ifadelerini kullanıyor. Mercedes EQ şarj başına 310 mil ve genişleyebilen 2 inç ekrana sahip bir araç olma özelliği taşıyor. Henüz kesin olmasa da tanıtılması beklenen bir diğer elektrik araç da Nissan markasına ait. Nissan Leaf olarak bilinen modelini sunması beklenen şirketin CEO'su Carlos Ghosn'un duyurmasından sonra netlik kazanacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER