Yeni DS5 ve özellikleri

Ds'in gözde modeli olan DS5 önemli ölçüde değiştirildi ve yaz aylarında alıcılar için mücadeleye katılma kararı aldı. Otomobil tamamen yeniden tasarlanmış özellikle ön kısım tonu artık çift şirvon olmadan yeni bir ızgarayı tanımlıyor. Farların xenon yayıcıları ve diyotları olduğu için aydınlatma tasarımı değişti.

Yeni DS5 ve özellikleri
1.6 litrelik motor, 6000 dev/dk'da 165 beygir gücü ve 1400 ile 4000 rpm aralığında 240 Nm'lik bir tork üretiyor. 6 vitesli otomatik şanzıman mevcut. 210 beygir gücünde benzinli motoru donatmak için yeni DS5 sözü verildiğinde 6 vitesli manuel şanzıman ile birleştirildi. 
Dizel motorlar BlueHDİ, 120, 150 ve 180 beygir gücünü geliştiriyor. Otomobilde, ön aks dizel motoru çalıştırır ve elektrikli motor arka tekerlekleri tahrik eder. Toplam 200 beygir gücünde ve sürücü için otomatik, sıfır emisyonlu araç, dört çekiş ve spor olmak üzere dört adet sürüş modu sunuyor.Güncellenmiş DS5, iyileştirilmiş bir süspansiyona sahiptir ve PLV teknolojisiyle emiciler arasında yer almaktadır. Araçta ki 12 küçük düğme kontrol edildi ve farklı fonksiyonlar, dokunmatik ekranı basitleştirebilmek için üzerinde çalışıldı. Aynı zamanda multimedya sistemini telefonunuza bağlayabilirsiniz. Citroen DS, sıra dışı tasarımıyla iddiasını devam ettirmektedir.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER