Citroën Divine DS ile şekil yapacak

Paris otomobil fuarının yaklaştığı şu günlerde Fransız üreticilerin ilginç konseptleri ortaya çıkmaya başladı. İlk örnek Citroën'den gelirken markanın yeni yüzü de bu araçla yavaş yavaş şekilleniyor.

Citroën Divine DS ile şekil yapacak
HABERİN GALERİSİ
Citroën Divine DS

Citroën Divine DS

Beş kapılı bir hatchback olan Divine DS hem köşeli hem de yuvarlak hatları gövdesinde birleştirmiş. LED farları ve ön panjuru köşeli yapılarıyla dikkat çekerken gizli kapı kollarına sahip yan yüzeyler daha yuvarlak hatlı. İnce yapılı yan aynalar, 20 inç çaplı jantlar, çerçevesiz camlar, arka tampona gizlenmiş büyük egzoz çıkışları ve LED stopları sportif bir görünüme sahip olan araçta arka cam bulunmuyor.

B sütunu bulunmayan otomobilin arka kapıları da geriye doğru açıldığından iç mekana ulaşmak kolay. Dört adet tekli koltuğa sahip olan yaşam alanında organik bir tasarım dili hakim. Swarovski ile ortaklaşa şekillendirilen ön panelde üçgen şekilli gizli düğmeler görülebiliyor. Şeffaf bir gösterge paneli sunan Divine DS'in direksiyon simidi de köşeli tasarıma sahipken karbon fiber kaplamalarla deri ve ipek döşemeler yaşam alanını renklendiriyor. Otomobilin boyu 4.21, genişliği 1.98 ve yüksekliği 1.35 metre.


Bagaj bölümü üzerinde cam bulunmayan konseptte geriyi görme görevi kameralara verilmiş. Bu kameralar görüntülerini normalde iç aynanın bulunduğu yere konumlandırılan ekrana veriyor.

Kaputu altında Peugeot RCZ R'da da kullanılan motor görev yapan aracın turbo beslemeye sahip 1.6 litre hacimli ünitesi 270 beygir güç, 330 Nm tork üretebiliyor.
Güncelleme Tarihi: 06 Eylül 2014, 00:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER