Citroen Total Abu Dhabi WRT Piste Geri Döndü

Citroën Total Abu Dhabi WRT, Dünya Ralli Şampiyonası'nın ev turu için pistte geri döndü.

Citroen Total Abu Dhabi WRT Piste Geri Döndü

 
"DENENMİŞ VE TEST EDİLEN DUO"

Sezonun ilk tam asfalt rallisi olan Tour de Corse genellikle yüzeyin uzmanları tarafından yönetiliyor. Teknik açıdan zorlu aşamaları, lastiklerin mutlak maksimum seviyesini elde etmek için, süreçte onları mahvetmeden, tekerleğin arkasında titizlik, kesinlik ve hatta küçük bir virtüözlük gerektirir. Geçen yılki rallisinde uzun süreler açan Kris Meeke - Paul Nagle ve WRC'ye katılması sırasında markanın altı galibiyetinden dört (2005 - 2008) hak talebinde bulunan Sébastien Loeb - Daniel Elena ile Citroën Total Abu Dhabi WRT, klasik ada yarışının 61. baskısına meydan okumak için iyi donanımlıdır. Takım, Corsica'da kazanma ümidiyle dolu umutlar taşıyor.


Geçen sene emekli olana kadar, Kris Meeke o noktaya kadar itiraz edilen beş aşamadan üçünü kazanmıştı. O zamandan beri, aynı zamanda C3 WRC'sinin asfaltta çok hızlı olduğunu ve bu yüzeydeki araba ile bir arada olduğunu gösteren 2017 Rally de Catalunya'da muhteşem bir galibiyet aldığını iddia etti. Ancak Sébastien Loeb dışarıda kalmayı beklemeyecek. Geçen hafta Corsica'da yapılan test oturumu sırasında tekrar yüzeye çıkmak için zamana ihtiyacı yoktu. Test ayrıca ekibin adanın atipik yollarında karşılaşılan çeşitli yüzey tipleri için ayar seçeneklerini değerlendirmesini sağladı.

"YENİ AŞAMALAR"


2008'den bu yana Corsica'da yarışamayan Sébastien'in ana problemi, kendini tanıtması olacaktır. Aksine, Kris Meeke ve diğer şampiyona sıralamaları, güzergahın yaklaşık yüzde otuz altı, yani La Porta - Valle di Rostino (49.03km), Novella (17.39km) ve Vero'da yaklaşık yedi kilometre civarında olan aşina halidir. Bu yılki Tour de Corse'in özel özelliklerinden biri, kuzey ve batıda yer alan Cap Corse ve Désert des Agriates'de yeni hız testlerinin getirilmesiyle aşamaların yüzde altmış üçünün değişmiş olmasıdır. Sırasıyla Bastia ve Nisan ayı başlarında tepelik Akdeniz adasında aktif olabilecek bir rol oynayabilir.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER