Citroen C5 Aircross lansman sonrası satışa çıkarıldı

Geçtiğimiz yıl Şangay Otomobil Fuarı’nda Asya pazarında satılacak versiyonuyla tanıtılan Citroen C5 Aircross, bugün Avrupa’da satışa sunuldu. Citroen, Avrupa’da düzenlediği lansmanla satışa çıkardığı yeni SUV modeli C5 Aircross’un 5 koltuklu kompakt SUV segmentindeki en konforlu otomobil olmasını planlıyor.

Citroen C5 Aircross lansman sonrası satışa çıkarıldı

Nissan Qashqai ve Seat Ateca gibi otomobillerle rekabet edecek otomobil, firmanın yeni kademeli hidrolik süspansiyon sistemini kullanacak. Citroen, iki kademeli çalışacak bu sistemin yardımıyla kompakt SUV’un “uçan halı” konforunda yolculuklar yapabileceğini iddia ediyor. Araçla ilgili olarak açıklamalarda bulunan Citroen patronu Xavier Peugeot; “Pazardaki en konforlu SUV. Segmentindeki konfor tanımına çok farklı bir seviye getiriyor.” diye konuştu. 4.5 metre uzunluğa, 1.84 metre genişliğe sahip Citroen C5 Aircross, PSA Grubu’nun diğer SUV’ları gibi EMP2 platformu üzerinde temellendiriliyor.

Benzinli ve dizel motor seçenekleri sunacak Citroen C5 Aircross’un benzinli Puretech motorları 130 ve 180 bg güç üretecek. 130 bg seçeneğini 6 ileri manuel şanzıman ile kombinleyen C5 Aircross, otomatik şanzımana ise 180 bg’lik motor ünitesinde izin verecek. 130 veya 180 bg güçlerindeki BlueHdi dizel motorlar ile de satın alınabilecek otomobil, dizel seçeneklerinin tümünde otomatik ve manuel şanzıman imkanı verebilecek. 


 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER