Citroen C-Elysee hem hem de şık

Citroen C-Elysee hem tasarımından hem de donanımından ödün vermeyen bir yapı ile kullanıcıya sunuldu. C-Elysee modeli dizel ve benzinli seçenekleri ile adından söz ettiriyor.

Citroen C-Elysee hem   hem de şık

Citroen markası birçok araç modeli ile Türkiye pazarında büyük ilgi gören markalardan birisi oldu. Marka bu kez makyajlanan ve yenilenen Citroen C-Elysee özellikleri ile konuşuluyor. Şık ve sağlam bir tasarım ile kullanıcıya sunulan Citroen C-Elysee geniş bir iç mekana da sahip. PureTech manuel ve BlueHDi manuel model seçenekleri olan araç PureTech 82 HP benzinli motor ile 100 km'ye 4.4 litre yakıt tüketimi yaparken karbondioksit emisyonu 103 g olarak açıklandı. Dizel motorda ise 100 km'ye 4.1 litre yakıt tüketimi yapan aracın 108 g emisyonu bulunuyor.

GÜVEN VE KONFOR BİR ARADA
Citroen C-Elysee şık bir tasarım olmasının yanı sıra güven ve konforu da elden bırakmıyor. Geniş iç mekanı ve ayarlı yolcu bölmesi ile kalabalık ailelere de hitap ediyor. Araca 5 kişi bagajlarıyla birlikte rahatlıkla oturabilirken konforun sağlanması için diz mesafesine de dikkat ediyor. Citroen C-Elysee'nin bagaj kapasitesi 506 litre ayrıca ufak tefek eşyaların konulması içinde döşemeler altına 20 litrelik eşyalar konulabiliyor. Her bölgesini ayrı bir özellikle boş bırakmadan dolduran C-Elysee güvenliği de en üst seviye ile sağlıyor. Elektronik Fren Güç Dağılımı, ABS ve Acil Fren Destek Sistemi gibi önemli donanımları olan araç rahat bir sürüş keyfi sunuyor. Aracın 4 milyon kilotmetre test edildiği belirtilirken işlevsel oluşu da ön plana çıkıyor.

TASARIM YAPISI
Sınıfındaki modeller arasında referans olarak gösterilen araç ön kısmında keskin ve dikkat çekici çizgiler taşıyor. Krom yapıda ve yüksek gövde bölümü ile oldukça heybetli olan araç ile artık ferah bir yolculuk yapmak mümkün olacak. Tasarımın en dikkat çekici detayı ise kapılarda çift cam fitili olması, bu aracın kış aylarında kar, toz, soğuk gibi etkenlerden etkilenmemesini önlemek için yapıldı. Bu sistem aynı zamanda gürültüyü de engelleyecek en önemli donanımlar arasında yer alıyor. Şimdilerde sadece Fransa'da satışa sunulan araç Avrupa'da daha çok otomatik şanzıman ve motor seçeneği mevcut bulunuyor. Citroen C-Elysee modelinde ise 5 ileri manuel şanzıman yer alıyor. İki farklı seçeneği olan C-Elysee Confort 1.2 PureTech manuel şanzımanı 13.750 Euro, C-Elysee Confort 1.6 BlueHDi manuel şanzımanı ise 16.750 Euro olarak açıklandı.
 

Güncelleme Tarihi: 06 Ocak 2017, 10:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER