C4 Picasso, Altın Direksiyon ödüllerini topladı

Bu yıl 38’incisi düzenlenen Avrupa Altın Direksiyon 2013 yarışmasında MPV kategorisinde Citroën C4 Picasso Altın Direksiyon ödülünü kazandı.

C4 Picasso, Altın Direksiyon ödüllerini topladı

Türkiye’den Auto SHOW dergisinin de dahil olduğu Auto Bild Grubu’na bağlı dünya çapındaki dergilerin katıldığı, otomobille ilgili en eski ve prestijli ödüllerden biri olan, her yıl farklı kategorilerde büyük rekabete sahne olan “Altın Direksiyon” yarışmasının kazananları açıklandı.

Bu yıl 38. kez düzenlenen yarışma çerçevesinde Berlin’de düzenlenen ödül töreninin ardından İstanbul’da dün gece yarışmanın Türkiye sonuçlarının da açıklandığı bir tören düzenlendi.

Avrupa’daki okuyucuların seçimleri ile MPV segmentinde birinci sırayı alan Citroën C4 Picasso, yarışmanın Türkiye özelindeki oylamasında da birinci oldu.

2013 yılının en tercih edilen MPV’si dalında hem Avrupa’da hem Türkiye’de Altın Direksiyon Ödülü’nü alan Citroën C4 Picasso; fütüristik tasarımı, teknolojik ve konforlu kabini ve verimli motorları ile rakiplerinden farklılaşarak ipi göğüsledi. PSA Grubunun üstün verimlilik sağlayan Emp2 platformunun ilk kez kullanıldığı model olan Citroën C4 Picasso 140 kg azalan ağırlığı , sınıfının en düşük CO2 emisyon değeri ve benzersiz teknolojik ekipmanları ile öne çıkıyor.
 

Güncelleme Tarihi: 01 Aralık 2013, 17:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER