2018 Citroen C5 Aircross özellikleri, resimleri, video ve fiyat

Avrupanın en hızlı büyüyen C-SUV segmentinin yeni temsilcisi Citroen C5 Aircross Fransa'da tanıtıldı. Güncel C3 Aircross ile benzer tasarıma sahip olan Yeni C5 Aircross, yanlarda bulunan airbump tasarımları ile C4 Cactus modelinden de izler taşıyor.

HABERİN GALERİSİ
2018 Citroen C5 Aircross

2018 Citroen C5 Aircross

Citroen’in dünya prömiyerini Nisan 2017‘de gerçekleştirdiği C5 Aircross, önümüzdeki süreç için markanın en önemli adımlarından birisi olarak lanse edildi. Tarihinin en güçlüsü olarak sahne alan modelini Şangay Otomobil Fuarı kapsamında sahneye çıkardan Fransız üretici, satış sürecinin ilk adımını da paralel olarak Uzak Doğu merkezli başlattı. Kendisiyle tanışmamızın üzerinden geçen bir yıllık zamanın ardındansa artık Avrupa yollarını aşındırma zamanı. Motor ve teknolojik özelliklerinin yanı sıra sınıfının en konforlu modeli iddiasına sahip olan Citroen C5 Aircross’un satışlarına bu yılın son çeyreği itibarıyla başlanması beklenirken, pazara sunulacak modellerin üretimi Fransa‘da gerçekleştirilecek. Merak edilen fiyat listesi içinse biraz daha beklememiz gerekecek. 

Citroen C5’in detaylarının üzerinden geçerken en iddialı olduğu bölümden başlamak gerekiyor. Aslında LOG takipçilerinin, biraz sonra üzerinden geçeceğimiz detaylara yabancı olması pek muhtemel değil. Bunun en temel nedeniyse kısa süre önce önümüzdeki ay Türkiye satışlarına başlanılması planlanan C4 Cactus. Markanın ileri seviye konfor felsefesini ilk uyguladığı patentli süspansiyon teknolojisi bu iki modelin ortak noktasını oluşturuyor. Gerek arazi gerekse asfalt sürüşlerinde, süspansiyon içerisindeki iki uca bir dizi ikincil hidrolik amortisör dahil edilmesi üzerine geliştirilen bu yapının kullanıcı deneyiminde çok ciddi fark yaratacağı söyleniyor.

2018 Citroen C5 Aircross Konfor

Konfor odaklı sürüş iddiasını iç dünyasındaki önemli detaylarla tamamlamak isteyen C5 Aircross sınıfının en en geniş bagaj hacmi sunan modeli olarak karşımıza çıkmıştı. 580 litreden başlayıp tüm koltuklar pasif hale getirildiğinde 1.630 litreye kadar varan bu alan sayesinde uzun yol maceraları çok daha rahat şekilde değerlendirilebilecek. Konsolun merkezinde 12.3 inç’lik TFT dijital gösterge paneline ve 8 inçlik kapasitif HD dokunmatik ekrana sahip olan C5 Aircross; aktif güvenlik freni, aktif şerit takip uyarısı, durdurma işlevli adaptif hız sabitlemeyici, temassız bagaj kapağı açabilme, 360 derece kamera, kablosuz akıllı telefon şarjı gibi önemli elektronik ünitelerle de destekleniyor.

2018 Citroen C5 Aircross Motor seçenekleri

Citroen C5 Aircross Avrupa pazarına ilk adımda benzinli ve dizel motor seçenekleriyle giriş yapacak. Benzinli ayağında 1,2 litre hacimli ünitenin 130 ve 180 beygir güç üreten versiyonlarının 6 ileri manuel ve 8 ileri otomatik şanzımanla kombin edildiğini görüyoruz. Dizel motor da aynı güç değerleri ve şanzıman kombinasyonlarına sahip olacak. Marka tarihinin en güçlüsü olan ve bizim en çok merak ettiğimiz 300 beygirlik hibrit versiyon ise 2019’un son dönemleri içerisinde satışa hazır hale gelecek. Hibrit teknolojisine sahip C5 Aircross’un dört tekerlekten çekişli altyapıya sahip tek versiyon olduğunu da altını çizerek belirtmekte fayda var. Türkiye’ye 2019’un ilk yarısı içerisinde gelebileceğini düşündüğümüz modelin ne denli ilgi göreceğini ise zaman gösterecek. 

Citroën C5 Aircross fiyat

Citroën, otomobilin lansmanına yakın olana kadar C5 Aircross fiyatlarını açıklamayacak, Peugeot 3008 , fiyatların benzer olmasını bekliyoruz. 3008 aralığı şu sıralar 22.870 £ 'dan başlayacağı için C5 Aircross için yaklaşık 22.700 £' luk bir başlangıç ​​fiyatı bekleniyor. Bu, Nissan ve Skoda'nın rakiplerinden daha pahalıya mal olur, ancak Citroën, PCP finansmanı söz konusu olduğunda tipik olarak çok rekabetçidir ve müşterilerinin büyük çoğunluğu arabalarını satın alacaklardır.

Citroën C5 Aircross ekipmanları

SUV'un arka tezgahı, üç koltuğun her biri ile bağımsız olarak hareket edebilen, her iki arka koltukta da kayar, yatırılabilir ve katlanabilir, bu da sahiplerin arka bacak boşluğuna ya da bagaj bölmesine öncelik verebilir. Üç sandalyenin tamamı katlandığında, 580 litrelik bir alana sahip olan C5 Aircross'ın bagajı, Qashqai'ninkiyle aynıdır ve Karoq'larla neredeyse eşleşir, bu nedenle tatil bagajınız veya bazı ağır alışverişleriniz için yeterli alan olmalıdır. Hacimli öğeleri yüklemenize yardımcı olmak için, C5 Aircross, ayağınızı arka tamponun altından geçirerek etkinleştirilebilen bir arka kapak ile birlikte gelir.

Diğer Citroën modellerinde olduğu gibi C5 Aircross'un koltukları ısıtılabilir, elektrikli olarak ayarlanabilir ve masaj fonksiyonuyla donatılabilir.

Güvenlik ekipmanları, yaya tespiti ile otomatik acil durum frenleme, şerit kalkış uyarısı, şerit tutma desteği ve sürücü dikkat monitörünü içerir. Ayrıca, sürücünün 18mm'den daha yüksek hızlarda yarı otonom sürüş yapabilmesi için adaptif cruise control ve şerit kalkış sistemini bir araya getiren Highway Driver Assist de var.

Citroën, standart olarak ne kadarının takılacağını henüz açıklamamasına rağmen, diğer yardım teknolojisi anahtarsız giriş ve çalıştırma, kendi kendine park etme sistemi ve 360 ​​derece kamera içerir.

Citroën C5 Aircross iç

Üst seviye SUV'lerde norm haline geldikçe, C5 Aircross 12.3in dijital enstrüman ekranı lehine geleneksel aramalardan kaçınıyor. Sürücüler, ekran için üç farklı stil arasında seçim yapabilir.

Ayrıca, Apple CarPlay ve Android Auto aracılığıyla sat-nav ve akıllı telefon bağlantı özelliklerine sahip ayrı bir 8.0in bilgi-eğlence sistemi bulunmaktadır . Ayrıca, akıllı telefonunuzu kablosuz olarak orta konsoldaki bir ped ile şarj edebilirsiniz.

En son C3'te olduğu gibi , dikiz aynasının gövdesinde bulunan ileri bakan bir kamera, video kaydetmek veya sosyal medyada fotoğraf paylaşmak için kullanılabilir.

Citroën C5 Aircross özellikleri

Citroën'in daha küçük C3 Aircross veC4 Cactus , C5 Aircross, araç parklarındaki kapı kazımalarını önlemek ve otomobilin kas görünümünü güçlendirmek için tasarlanan Citroën'in alt kenarlarının etrafındaki 'Airbump' plastik kaplamasına sahiptir. Buna ek olarak, C5 Aircross'ın boyutları onu önemli rakiplerinden daha uzun ve daha uzun, ama Karoq'dan marjinal olarak daha dar hale getirir.

Alıcılar, otomobillerine ısmarlama bir görünüm vermek için iki tonlu boyadan ön tampondaki renkli uçlara kadar 30 dış renk kombinasyonu arasında seçim yapabilecekler. Ayrıca 17'den 19'a kadar değişen alaşım jantları seçebilirsiniz. Diğer özellikler LED farları ve arka lambaları içerir.

2018 Citroen C5 Aircross Video

Güncelleme Tarihi: 27 Mayıs 2018, 05:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER