2018 Chevrolet Chevy Traverse çok ferah ve çok güçlü

Bu yıl birbirinden iddalı araçlara ev sahipliği yapan Detroit Otomobil Fuarı'nın misafirlerinden biri de 2018 Chevrolet Chevy Traverse oldu. Güçlendirilmiş yapısı ile 2018 Chevrolet Chevy Traverse artık daha ferah.

2018 Chevrolet Chevy Traverse çok ferah ve çok güçlü

Chevrolet markası bu kez yeni modeli Chevrolet Chevy Traverse 2018 ile otomobil dünyasının yeni gözdesi olmak istiyor. Ürettiği araçlar arasında şimdiye kadar en ferah modellerden biri olan Chevy Traverse 3.6  litre V6 motor 350 beygir gücünde olacak. Ayrıca 260 tork değeri ve 9 vitesli otomatik şanzımanı da mevcut olacak. Çok iddalı olan otomobil Detroit Otomobil Fuarı'nda kullanıcıların beğenisine sunuldu. Güçlendirilmiş ve tasarımıyla da ön plana çıkarılmış olan aracın dingil mesafesi de geniş tutuluyor. Böylece zemini tutuş açısından da sürücüyü rahat ettirecek olan araç 2008 yılında üretilen modeliyle 500 bin TL satış rakamına ulaştı.

RS MODELİNDE FARKLI
2018 Chevrolet Chevy Traverse en çok tasarım noktasında yenilendi. Teknolojik gücünü ortaya koyan Chevrolet artık daha donanımlı ve teknolojik bir araçla yollarda olacak. Sürücünün tüm beklentilerini karşılayacak kapasitede olan aracın bagajından koltuklarına daha özel değişiklikler bulunuyor. İçerisinde Android Auto ve Apple CarPlay gibi günümüz teknolojik donanımlarının yanı sıra 8 inç dokunmaktik ekran ve Hotspot 4G LTE Wifi'de konumlandırıldı. İhtiyaçları karşılamada üst seviye teknoloji olan araç 7 kişilik oturma düzeninde. Bu model dışında Traverse RS modelinde bazı özellikle farklılık gösteriyor. RS modelinde dört silindirli, 295 tork gücü, 2.0 litre turbo şarj ve 255 beygir gücü bulunuyor.

DETROİT FUARI'NDA
 Detroit Otomobil Fuarı'nda birbirinden iddalı rakiplerinin arasında yer alan 2018 Chevrolet Chevy Traverse yoğun ilgi görüyor. Tasarımda sadece iç mekana odaklanmayan marka dış dizaynda da arkaya doğru uzanan çizgileri ve yan taraflara konumlandırılmış farlarıyla, stop lambalarıyla dikkat çekiyor. Chevrolet'nin kısaltılmış adı Chevy olduğu için bu modele de bu kısaltma uygun görüldü.
1911 yılında Amerika'da kurulan Chevrolet, 1918 yılında General Motors'a dahil oldu. Markanın isim babası ise kurucusu Louis Chevrolet oldu. General Motors'un amiral gemisi olarak görülen marka 2015 yılının sonunda Doğu Avrupa ve Batı Avrupa'dan ayrıldı. Türkiye'de de en çok satan markalardan olan Chevrolet içerisinde otomobil dışında kamyon üretimi de bulunduruyor. Markanın 2005 yılında ülkemizden elde ettiği gelir 1.5 milyar dolar olarak açıklandı.

Güncelleme Tarihi: 10 Aralık 2017, 18:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER