Bugatti Chiron Tanıtıldı

Bugatti'nin efsaneleşen modeli Veyron, yerini dahada güçlü kardeşi Chiron'a bıraktı.

Bugatti Chiron Tanıtıldı

Geçtiğimiz yıl tanıtılan Vision Gran Turismo konseptiyle aracı çaktırmadan sergileyen Bugatti'nin bu hamlesi, Chiron'un tanıdık bir yüze sahip olmasına neden olmuş. İnce uzun LED farlarıyla olduğundan daha da geniş duran otomobil üzerinde başarıyla gizlenmiş birçok hava giriş ve çıkışı mevcut. Arka bölümü daha da fütüristik bir görünüm sergileyen Chiron burada boydan boya uzanan LED stoplar, dev radyatör çıkışları, difüzör ve geniş egzoz çıkışlarıyla dikkat çekiyor.

İç mekanı lüks ve sportifliğin tanımı gibi duran otomobilde alt kısmı düzeltilmiş çok fonksiyonlu direksiyon simidi, analog ve dijital gösterge paneli, ince yapılı ve askıdaymış gibi duran orta konsol, yolculara arasına, tavana eklenen separatör, titanyum aksesuarlar ve deri döşeme gibi donanımlar bulunuyor.

Kaputu altında, Veyron'da olduğu gibi dört turbo beslemeye sahip, 8 litre hacimli bir w16 motor barındıran Chiron 1.500 beygir güç, 1.600 Nm tork üretebiliyor. 7 ileri vitesli DSG ve dört tekerlekten çekiş sistemiyle 0'dan 100 km/s sürate 2.5 saniyede ulaşabilen otomobil 200 km/s'e 6.5, 300 km/s'eyse 13.6 saniyede ulaşabiliyor. Bu bilgiler henüz finalize olmasa da 420 km/s'te sınırlanan maksimum sürat kesinleşti.

Veyron'dan daha uzun, geniş ve yüksek olan otomobil 1.995 kg ağırlığıyla bu araçtan 155 kg daha ağır. 500 örneği bulunacağı açıklanan Chiron'un fiyatıysa 2.4 milyon Euro'dan başlıyor.

Güncelleme Tarihi: 29 Şubat 2016, 21:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER