BMW X5 Hybrid Teknik Özellikleri

Otomobil, uçak, bisiklet üreticisi olan Alman devi BMW, efsaneleşmiş modellerinden olan X5 modelinin elektrikli modelini üretti. Bu modelde birçok yeni özellik ve gelişen teknolojinin nimetlerinden faydalanarak ürettiği X5'in teknik özellikleri belli oldu.

BMW X5 Hybrid Teknik Özellikleri
BMW X5 modeli, çok yönlülüğü ve dinamikliliğiyle x5 xDrive40e modelinde sahip olduğu özellikleri ile tüm beklentileri karşılıyor. Aracın arka tarafında bulunan eDrive yazısı küçük bir görsel farklılık sunuyor. Bu modelin en büyük farkı ise tamamen elektrikli modda olmasıdır.Bu modelde araç, sıfır emisyon ve yakıt tüketimi olmaksızın 30 km'lik menzile sahiptir. Otomobilin bataryası stepneye yerleştirilmiş ve bagaj bölümü 1720 litrelik kapasiteye sahiptir. Baştan sona kadar elden geçirilen X5, yepyeni özellikleri ve yeni verileri ile kitlesini mest etmiş durumda. Aracı şehiriçinde hibrit modda kllanırsanız ortalama yakıt tüketimi 3.3-3.4 L/ 100 km'diri CO2 emisyonu ise 77-78 g/kg'dır. BMQ X5 xDrive40e Hybrid modelinin teknik özellikleri ve verileri aşağıda ki gibidir.


"TOPLAM MENZİLİ 830 KM"

Uzun mesafeli bir yolda ise, BMW X5 xDrive 40e'nin toplam menzili 830 km'dir. 830 km'lik yolu katedebilmek için toplam 10.5-.11.0 litrelik yakıta ihtiyaç duyarsınız.
Araçta bulunan eDrive modu, sürücünün üç farklı elektrikli sürüş modu arasında eşsiz bir sürüş keyfi sunar. Bu modlar;
1- Standart AUTO eDrive
2- Tamamen elektrikli Max eDrive
3-SAVE BATTERY modudur.

"UZAKTAN ERİŞİM İLE ÖZEL İŞLEV MEVCUT"

İOS veya Android aracılığıyla uzaktan kilitleme gibi BMW uzaktan erişimin yanı sıra otomobilde özel işlevlerde kullanılabilir. Otomobilinizle ilgili yakıt tüketimi ve verimlilik rakamları ile ilgili genel bilgilere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER