BMW Vision Next 100

2016 yılında 100. yaşını kutlayan BMW bu olaya özel bir konsept tanıttı.

BMW Vision Next 100
HABERİN GALERİSİ
BMW Vision Next 100

BMW Vision Next 100

Şu sıralar otomobil üreticilerinin yanında elektronik firmalarının da üzerinde çalışmakta olduğu otonom araçlardan olan BMW Vision Next 100, yuvarlak hatlarıyla dikkat çeken bir araç. 0.18'lik hava sürtünme katsayısı etkileyiciyken gövde üzerinde yer alan küçük üçgenler aracın karakterinde önemli rol oynuyor. Tamamı LED aydınlatma grubu, aerodinamik kapaklara sahip jantlar ve büyük ön panjur da dikkat çeken detaylar arasında bulunuyor.

Gövdeyle bütünleşik bir görünüm sergileyen kapıları yukarıya doğru açılan otomobilin B sütunu bulunmadığından iç mekana giriş rahatlamış. 4.9 metre boya sahip olan konseptin taşam alanında dört adet koltuk ve geniş bir hacim bulunuyor.

Havada asılı duruyormuş gibi görünen orta konsol haricinde ön kapılar ve konsol üzerinde bulunan 800 adet küçük üçgen hareket ederek sürücüyü acil durumlara karşı uyarıyor. Aracın göstermek istediği bütün veriler ön cama aktarılırken otomatik pilot modunda direksiyon simidi ön panele gizleniyor.

Karbon fiber ve plastikten üretilen gövdeye ve geri dönüştürülmüş malzemelerden üretilmiş iç mekana sahip olan BMW Vision Next 100 konseptinin motor özellikleriyse açıklanmadı.

Güncelleme Tarihi: 09 Mart 2016, 23:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER