BMW M5 ve İncelemesi

4WD (Dört tekerden çekiş)'ye geçiş, BMW'nin M5 amiral gemisinin supersaloon tacını kazanmasına yardımcı olabilir mi?

BMW M5 ve İncelemesi

Dört tekerlekten çekişli geçiş iyi entegre edilmiştir. BMW, performansı bir üst seviyeye yükselterek ince bir arka sürüş hissi yakaladı. M5, standart 5 Serisinin en iyi parçalarını bir araya getiriyor; şasiin odağı göz önüne alındığında çok sayıda premium kit ve makul bir sürüş kalitesi var. Motor biraz daha fazla karakter sunabilir ve direksiyona daha fazla dahil olabilir, ancak tüm koşullar için bir supersaloon olarak biraz zaman gerekir.

İlk dört devre 4.4 litrelik ikiz turbo üretirken, dört tekerleği de yeni bir sekiz vitesli  otomatik şanzımanın, M modeli için geliştirme çabaları sürüyor. Sistemin üç farklı modu var. 4WD, 4WD Sport, 2WD. Şartlar ne olursa olsun maksimum güvenlik sağlarken, 4WD Sport otomobilin çevikliğini daha da arttırıyor ve eğlenceli tarafını kısmen açıyor.

Dört tekerden çekiş olsun yada olmasın, yeni M5 hala uygun bir sürücü otomobilidir ancak aynı zaman da lüks bir salon ve 20 inç jantlar daha iyi sürüş sağlıyor. Bunun yanında yeterli bir süspansiyon sürüşüne sahip bir araç.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER