Yeni Audi A3 Sanal Kokpit İle Geliyor

Teknoloji hayatımızın dört bir yanını sarmış durumda. Teknolojinin son sınırlarını zorlayan markalar kendi sektörlerinde rakiplerinin önüne geçebilmek adına hem teknolojinin hem de hayal dünyasının sınırlarını zorluyor.

Yeni Audi A3 Sanal Kokpit İle Geliyor
Araba dünyasının iddialı markalarından biri olan Audi ise duyurduğu yenilikle şimdiden birçok kişinin hayallerini süslemeyi başardı. Audi’den gelen açıklamada, oldukça rağbet gören A3 modelinin sanal kokpit sistemiyle donatılacağı belirtildi.

Audi ’nin elektronik birim müdürü Ricky Hudi ‘in yaptığı açıklamaya göre Audi A3 ‘te göreceğim sanal kokpite kavuşmamız için ise çok beklememiz gerekmiyor. Ricky Hudi Audi ‘nin yeni kokpit sistemi sanal kokpit ‘in gelecek yıl satışa sunulacak A3 modelinde sanal gerçeklik ekranının olacağını müjdeledi.

Şu anda Audi ‘nin üst modelleri olarak adlandırılabilecek TT, R8, 2016 Q7 SUV modellerinde opsiyonel olarak yer alan ve gelecek nesil A4 sedan modelinde de kullanılacağı açıklanan sanal kokpit, A3 kullanıcılarına da opsiyonel olarak sunulacak.


Oldukça etkileyici bir görüntü sunmasının yanında 12,3 inçlik boyuta sahip sanal ekran birçok fonksiyonu bünyesinde barındırıyor. Audi ‘nin heyecan yaratan yeni sanal kokpit sisteminin Avrupa’daki satış fiyatının 400 euro civarında olması bekleniyor.
Güncelleme Tarihi: 09 Eylül 2015, 14:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER