Audi'den TDİ motora çift turbo

BMW'nin 3 turbo beslemeli Diesel motorunu tanıtmasının ardından Audi de aynı hacimli TDI motorunun çift turbo beslemeye sahip versiyonunu detaylı biçimde tanıttı.

Audi'den TDİ motora çift turbo

BMW'nin 3 turbo beslemeli Diesel motorunu tanıtmasının ardından Audi de aynı hacimli TDI motorunun çift turbo beslemeye sahip versiyonunu detaylı biçimde tanıttı. Hatırlayacağınız gibi ünitenin geliş haberi yeni A6 ile birlikte verilmişti.

İlk etapta A6 ve A7 Sportback ailelerinde görev yapacak olan 3 litre hacimli v6 motor 313 beygir güç, 650 Nm tork üretebilmekte. BMW'nin yeni motoru gibi sadece 8 ileri vitesli otomatik şanzıman ve dört tekerlekten çekiş sistemi ile birlikte sunulacak olan ünite Münih merkezli üreticinin performans verilerine ulaşamasa da etkileyiciliğini koruyor.

A6'nın sedan modelinde kullanıldığında 6.4 litre/100 km ortalama yakıt tüketimi ve 5.1 saniyelik 0-100 km/s hızlanması gibi veriler sunabilen motor A6 Avant ve A7 Sportback modellerini 0'dan 100 km/s sürate 5.3 saniyede ulaştırabilirken bütün araçları elektronik olarak sınırlandırılan 250 km/s'lik maksimum süratlerine zorlanmadan çıkarabiliyor.

Güncelleme Tarihi: 08 Mart 2012, 23:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER