Audi SQ7 TDI

Audi, seri üretilen en güçlü Diesel SUV modelini sessiz sedasız tanıttı.

Audi SQ7 TDI
HABERİN GALERİSİ
Audi SQ7 TDI

Audi SQ7 TDI

2014 yılında yeni nesil modelleri tanıtılan Audi Q7 şimdi de tork canavarı olan bir versiyona kavuştu. Dışarıdan bakıldığında gücünü göstermediği anlaşılan araçta mat metal renkli yan aynalar, 20 inç çaplı jantlar, dört çıkışlı egzoz sistemi ve altı griye boyanmış, SQ7 amblemli ön panjur gibi değişiklikler bulunuyor. LED farları standart donanımda sunan SQ7'nin opsiyonları arasında Laser LED farlar ve 22 inç çaplı jantlar mevcut.

İç mekanda da farklılıklar az olsa da yüksek yan desteklere sahip koltuklar, alt kısmı düzleştirilmiş direksiyon simidi, metal pedal seti, SQ7 logoları ve Alcantara döşemeler değişiklik yaratmış. 5 veya 7 kişilik olarak ısmarlanabilen araçta pnömatik süspansiyon sistemi de görev yapıyor.

Kaputu altında yeni geliştirilen ve seri üretimde kullanılan ilk e-turbo uygulamasını barındıran 4 litre hacimli bir v8 Diesel motor bulunan araç çift turbo beslemesinin yanında bir de elektrikli kompresör beslemeye sahip. 435 beygir güç ve sadece 1.000 d/d'dan itibaren 900 Nm tork üretebilen dev 0'dan 100 km/s sürate 4.8 saniyede ulaşabilirken maksimum sürat 250 km/s'te sınırlandırılmış. Dört tekerlekten çekiş sistemi ve 8 ileri vitesli otomatik şanzımana da sahip olan SQ7'nin ortalama yakıt tüketimiyse 7.4 litre olarak açıklanmış.

Güncelleme Tarihi: 04 Mart 2016, 18:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER