Audi'nin en küçük SUV modeli bizlerle

Alman üretici Audi'nin en küçük SUV modeli olan Q2 sonunda tanıtıldı.

Audi'nin en küçük SUV modeli bizlerle
HABERİN GALERİSİ
Audi Q2

Audi Q2

Bir süredir kenarından köşesinden görebildiğimiz Q2, Cenevre otomobil fuarının kapılarını açmasıyla resmiyet kazandı. 4.191 mm boya, 1.794 mm genişliğe ve 1.508 mm yüksekliğe sahip olan SUV 2.595 mm aks mesafesi sunuyor.

Audi'nin diğer modelleri gibi köşeli hatlara sahip olan araçta büyük bir ön panjur, LED farlar ve agresif görünümlü bir ön tampon dikkat çekerken jant seçenekleri, egzoz çıkış sayısı ve gövde koruma parçalarının rengi, donanıma göre değişiyor. Kontrast renkte alınabilen C sütunu kalın bir yapı sunan Q2'nin LED stopları da Mercedes A Serisi'ne göz kırpmış.

Sade bir yapıya sahip iç mekanıyla göz yormayan otomobilde yine donanım seviyesine doğru orantılı olarak alt kısmı düzleştirilmiş direksiyon simidi, dijital gösterge paneli, büyük bilgi ekranı ve el yazısı tanıyabilen dokunmatik MMI birimi alınabiliyor. Koltuk kumaşı ve konsol kaplamalarının renkleri de birçok seçeneğe sahip.

405 litre hacimli bagajı, arka koltuklar yatırılarak 1.050 litreye kadar büyüyebilirken kaput altında sunulan motorlar da tanıdık. Benzinli seçenekler 1, 1.4 ve 2 litre hacimliyken Diesel motorlarda 1.6 ve 2 litre hacim sunulmakta. Bütün motorlar 6 ileri vitesli manuel veya 7 ileri vitesli DSG ile alınabilirken 2 litre hacimlilerde Quattro dört tekerlekten çekiş sistemi de kullanılabiliyor.

Güncelleme Tarihi: 01 Mart 2016, 16:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER