Aston Martin DB11 Türkiye'den 7 sipariş aldı

Tasarımı ile adeta ben buradayım diyen ve neslin amiral gemisi olarak kabul edilen Aston Martin DB11 Türkiye'den 7 kişiden sipariş aldı. Aston Martin 600 beygir gücünde ve 700 NM torka sahip olma özelliği ile dikkat çekiyor.

Aston Martin DB11 Türkiye'den 7 sipariş aldı

Sadece tasarım ile değil donanımsal özellikleri ve iç dizaynıyla da dikkatleri çeken Aston Martin DB11  Otomobil Fuarı'nda tanıtılır tanıtılmaz büyük ilgi gördü. Türkiye'de de önceki yıllara oranla daha çok ilgi gören araç sportif çizgileri ve yüksek performansı ile beğeni topladı. Araçta 600 HP güç bulunurken, v12 silindir ve 700 NM tork bulunuyor. Aynı zamanda aracın 0'dan 100 km'ye çıkma hızı ise yalnızca 3,9 saniye sürüyor.

CENEVRE'DE GÖRÜCÜYE ÇIKTI
İlk olarak Cenevre Otomobil Fuarında tanıtılan araç ülkemizde de Yeniköy'de bulunan Aston Martin Türkiye Showroom'unda satışa sunuldu. Saatte 320 km'ye kolayca ulaşan aracın hız tutkunlarını etkileyeceğine kesin gözüyle bakılıyor. Markanın amiral gemisi olarak belirtilen araç ziyaretçilerini büyülerken sahip olduğu donanımlarla da dikkat çekiyor. Aston Martin DB11'de akıllı tümsek aktivasyonu, çift turbolu V12 motoru ve gizli hava girişleriyle desteklenmiş güçlü hava freni bulunuyor.

DİKKAT ÇEKEN DONANIMLAR
Aston Martin DB11'de tork yönlendirme teknolojisi bulunuyor ve elektrikli direksiyon sistemi,  elektroniği yeniden şasisi ve süspansiyonunda da yenilikler yer alıyor. Araçta Sport Plus, GT,  Sport isimli sürücü modları da yer alıyor. Karakteristik ve kaslı bir görünüme sahip olan aracın çift çeneli döner kaportası ve LED ön farları da ön plana çıkıyor.

BENZERSİZ RAHATLIK
Sekiz vitesli olan araçta eğimli bagaj sistemi kendine özgü ve zarif bir imaj çiziyor. Ayrıca geliştirilen akıllı tümsek sistemi ile hava akışı sağlıyor ve sarsılmalara karşı önlem alıyor. Aracın içerisinde renkli 12” TFT LCD ekran kullanılırken ortada bulunun 8” TFT ekran ise  eğlenceye hitap ediyor. Sürücüye oldukça yardımcı olan 360 derece kamera sistemi  ve otomatik park sistemi de sunuluyor. Rahatlığa da önem veren Aston Martin DB11'de kapı açıklığı daha geniş ve bu alana iki adet çocuk koltuğu da yerleştirilebilecek kadar genişliğe sahip. Araç içine tasarlanan solungaç benzeri Curlicue hava deliği kıvrımları sayesinde ön tarafta artan baskının da azalması sağlanıyor. Daha James Bond serisi için özel olarak tasarlanan modeline benzeyen araç Porsche'a rakip olarak gösteriliyor.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER